Меню

нашого кафе

Проживання

на базі

Додаткові

послуги

українська

російська

 ( 068) 853-43-51

 (097)  237-18-21

Деякі історичні довідки

 

Зовсім поруч «Заграви» знаходиться місто-курорт Сатанів. Містечко є одним з найстаріших поселень на теренах Хмельницької області. Офіційна згадка про Сатанів датується 1404 роком, не варто навіть гадати коли ж виникло поселення на цій землі. Сатанів знаходився на перетині багатьох торговельних шляхів середньовіччя, і завше був торговельним містом. Отримавши навіть Магдебурзьке право на самоуправління. Одним з найважливіших був Коломийський шлях – місток між Києвом та Литвою. Торгівля сформувала населення багатонаціональним, населення складали українці, євреї, поляки, угорці, молдавани, татари, вірмени, німці та інші національні меншини. Сивина століть лишила за собою в Сатанові безліч історичних артефактів і цікавинок. Детальну інформацію про всі легендарні та не дуже місцини ви можете взнати у адміністратора «Заграви», а зараз ми поглянемо на відомі історичні візитівки Сатанова.

Сатанівський замок

Позаяк місто Сатанів був не лише центром торгівлі, а  й фактично, прикордонною зоною Великого Литовського князівства, питання зведення замку було очевидним. Саме тому, у XIV століття починається будівництво Сатанівського замку. Він був закладений на височині над Збручем у формі неправильного п’ятикутника. В кутах п’ятикутника були зведені башти, мур складався з двох частин – зовнішньої та внутрішньої. В якості ще одного редуту були рови та насипні земляні вали. В’їхати до замку можна було через містечко та Південну браму. До сьогодні збереглася Східна башта та рештки інших. Також добре збереглася порохова вежа, де зберігали порох та ядра.

 

Міська брама

Міська брама – це складова частина оборонних укріплень Сатанова. Вона мала декілька бійниць та склад для зберігання снарядів. Декор брами був виконаний у стилі бароко. Пізніше виконувала роль митниці між Австро-Угорською і Російською імперією, а згодом – між Польщею та Росією.

Єврейська синагога та єврейський цвинтар

Одна з найстаріших синагог у Європі оборонного типу знаходиться у Сатанові. До сьогодення зміни майже не торкнулися її, а в 2014 був здійснений капітальний ремонт. Синагога мала гарматну батарею, її стіни ховають у собі бійниці для ведення вогню. Є у синагозі і підземні ходи. Вона є свідченням розквіту, якого сягнув Сатанів у своєму зеніті.

Єврейський цвинтар знаходиться на височині над Збручем за межами міста. Найдавніше поховання датоване 1576 роком, кам’яні плити –є справжнім витвором мистецтва і літописом життя сатанівською громади протягом 5 століть.

Свято-Троїцький монастир

Згідно легенди Свято-Троїцький монастир заснований у 839 році монахом з Афін. Спочатку це було печера, де жив монах. Після того, як до нього приєдналися інші ченці почалася розбудова монастиря. Пам’ятку неодноразово спіткали закриття за часів Радянського союзу. Ба більше будівля дивом вціліла, були «лише» розібрані бані, зняті хрести та приміщення переорієнтовано під зерносховище. А монашки, що жили у ньому насильно вивезені за межі міста. Лише у 1989 році собор був повернено церкві і почалася відбудова святині. Монастир ховає безліч легенд та оповідок – про відвідини царя Петра І, Олександра Суворова, поховання ченців та козаків заживо та багато інших.

 

Збручанський ідол

Ідол – це язичницький символ, кам’яний чотиригранний стовп орієнтовно 9-15 століття з зображенням слов’янського бога Рода-Світовида. Був знайдений недалеко від Сатанова в селі Личківці. Висота ідола майже 3 метри, він ділиться на 3 частини  відповідно до уявлень язичницької релігії – небо, земля та потойбічний світ.

Це лише найвідоміші археологічні сайти Сатанова. Під час екскурсії ви також можете відвідати Сатанівський млин, побачити пам’ятник визвольній війні Б. Хмельницького (скорботний Ісус), цукроварню, Троянові вали та багато іншого.

 

Пам’ятайте, бути в Сатанові і не мати селфі на фоні Свято-Троїцького собору, Міської брами, Сатанівського замку справжній «фотозлочин». Приїжджайте на відпочинок в «Заграву» і замовте екскурсію по старому місту. Гарантуємо – світлини та спогади ще довго будуть дарувати вам позитивні емоції.

Хмельницька область

Городоцький район

смт. Сатанів

с.Мартинківці

База відпочинку Заграва

Заграва

база сімейного відпочинку

 (068) 853-43-51

e-mail: zzagrava@gmail.com