Догляд за льоном

Для догляду за лляними речами необхідно трохи більше уваги в догляді, про що багато хто забуває, тим самим мимоволі скорочуючи термін життя улюблених нарядів. Пропонуємо просту і корисну інструкцію, як доглядати за лляним одягом, щоб вона прослужила вам якомога довше.

Льон – ідеальний матеріал для гардероба будь-якої жінки або чоловіки: натуральний, дихаючий, екологічно чистий, та ще й мнеться так благородно. Незважаючи на величезну кількість незаперечних плюсів, щоб лляні речі дійсно прослужили вам довго, за ними необхідно правильно доглядати.

Чим прати льон?

Оскільки льон – натуральний матеріал, при його пранні не можна використовувати агресивні чистячі засоби і хлор. Вони можуть пошкодити волокна тканини і зіпсувати виріб. Краще вибирати делікатні засоби або порошок для дитячих речей (зазвичай в нього не додають хлор).

Якщо на лляній речі є пляма, перед пранням її слід замочити у воді, додавши лимонну кислоту або оцет (це допоможе видалити плями і зберегти колір, якщо виріб кольорове).

Як прати льон?

Найкраще льон прати вручну, але цей спосіб не завжди зручний (особливо якщо мова йде про великих виробах, таких як верхній одяг або постільну білизну). Також допускається машинне прання, але на низьких оборотах і при строгому дотриманні температурного режиму (білий і незабарвлений льон – до 60 градусів; льон яскравих або темних кольорів – не вище 30 градусів, решті – не вище 40 градусів).

Дотримуватися температурного режиму важливо через пористої структури волокон цього матеріалу. Під впливом високих температур барвник може отторгнуться, і виріб злиняє.

Також важливо добре прополоскати льон після прання (навіть якщо використовувалося натуральний засіб). Це допоможе запобігти псуванню волокон через окисного ефекту.

Як сушити льон?

Сушити лляні речі рекомендується в горизонтальному положенні на відкритому повітрі, далеко від опалювальних приладів і прямих сонячних променів. В іншому випадку виріб може сісти.

Як прасувати льон?

Прасувати льон – завдання не з простих. Щоб полегшити процес, краще робити це, поки річ ще трохи волога, вибираючи при цьому температуру не більше 200 градусів (з зволоженням).

Якщо після прання виріб з льону трохи село, можна пропрасувати його через щільну тканину – це допоможе повернути початкові розміри. Є ще один секрет: щоб льон придбав колишній блиск, гладити його варто з лицьового боку.